СВЕТОВНИТЕ ЛЕТНИ ИГРИ – ЛОС АНЖЕЛИС‘2015

РЕЗУЛТАТИ НА СПЕШЪЛ ОЛИМПИКС БЪЛГАРИЯ от СВЕТОВНИТЕ ЛЕТНИ ИГРИ – ЛОС АНЖЕЛИС‘2015

Общо:
29 медала
6 златни медала
12 сребърни медала
11 бронзови медала
8 четвърти места
4 пети места

Бадминтон
Ганка Иванова, Спешъл Олимпикс Стара Загора,
индивидуално – сребърен медал
смесени двойки – четвърто място

Муса Ахмед, Спешъл Олимпикс Поморие
индивидуално – бронзов медал
смесени двойки – четвърто място

Национален треньор – Александър Димитров

Тенис на маса
Весела Дункова, Спешъл Олимпикс София
индивидуално – бронзов медал
смесени двойки – сребърен медал

Христиaн Данаилов, Спешъл Олимпикс Разград
индивидуално – четвърто място
смесени двойки – сребърен медал

Национален треньор – Красимир Колев

Ролери
Таня Иванова, Спешъл Олимпикс Варна,
индивидуално 100 м – златен медал
щафета 2х100м – златен медал

Ваня Иванова, Спешъл Олимпикс Варна
индивидуално 100 м – сребърен медал
щафета 2х100м – златен медал

Национален треньор – Живка Георгиева

Плуване
Храбър Натов, Спешъл Олимпикс София
50 м бруст
100 м бруст

Биляна Илиева, Спешъл Олимпикс Карлово
50м свободен стил – шесто място
100м свободен стил – пето място

Национален треньор – доц. д-р Боряна Туманова

Боче
Мариан Марков, Спешъл Олимпикс Плевен
индивидуално – бронзов медал
смесени двойки – пето място

Павлина Неделчева, Спешъл Олимпикс Търговище
индивидуално – четвърто място
смесени двойки – пето място

Национален треньор – Даниела Димитрова

Вдигане на тежести
Чудомир Бачочев, Спешъл Олимпикс Смолян
силов трибой – сребърен медал
клек – сребърен медал
лежанка – сребърен медал
мъртва тяга – сребърен медал

Радослав Радев, Спешъл Олимпикс Добрич
силов трибой – бронзов медал
клек – сребърен медал
лежанка – бронзов медал
мъртва тяга – четвърто място

Национален треньор – Емил Иванов

Голф
Мирослав Енчев, Спешъл Олимпикс Добрич
индивидуални умения – златен медал

Елица Димитрова, Спешъл Олимпикс Добрич
индивидуални умения – четвърто място

Национален треньор – гл. ас. д-р Стоян Денев

Конна езда
Радена Ангелова, Спешъл Олимпикс София,
английска обездка – бронзов медал
паркур (преодоляване на препятствия) – пето място
щафета (двама в отбор) – шесто място

Христо Димитров, Спешъл Олимпикс София,
английска обездка – бронзов медал
паркур (преодоляване на препятствия) – четвърто място
щафета (двама в отбор) – златен медал

Илиана Цветанова, Спешъл Олимпикс Ихтиман
английска обездка – сребърен медал
паркур (преодоляване на препятствия) – бронзов медал
щафета (двама в отбор) – сребърен медал

Велико Великов, Спешъл Олимпикс Варна
английска обездка – златен медал
паркур (преодоляване на препятствия) – златен медал
щафета (двама в отбор) – шесто място

Национален треньор – Стоица Аргилашки
Помощник треньор – Яна Камбурова

Лека атлетика
Станимира Богова, Спешъл Олимпикс Бургас
100 м гл. бягане – бронзов медал
скок на дължина – бронзов медал
щафета 4х100 м –четвърто място

Катя Сейменска, Спешъл Олимпикс Благоевград
100 м гл. бягане – бронзов медал
скок на дължина – пето място
щафета 4х100м –четвърто място

Никола Николов, Спешъл Олимпикс Хасково
100 м гл. бягане – сребърен медал
скок на дължина – бронзов медал
щафета 4х100м –четвърто място

Веселин Монев, Спешъл олимпикс Сопот
100 м гл. бягане – четвърто място
скок на дължина – сребърен медал
щафета 4х100м – четвърто място

Национален треньор – Димитрия Халилямова

Джудо
Александър Кенанов, Спешъл Олимпикс София – сребърен медал

Национален треньор – проф. Анежелина Янева

ПАРТНЬОРИ
НА НАЦИОНАЛНАТА КАМПАНИЯ „СПОДЕЛИ УСЕЩАНЕТО“

ОСНОВНИ ПАРТНЬОРИ:
МИНИСТЕРСТВО НА МЛАДЕЖТА И СПОРТА
ФОДАНЦИЯ „ПРО СПОРТ“
ФОНДАЦИЯ „I CAN TOO”

ОБЩИНИ ПАРТНЬОРИ:
СОФИЯ, ВАРНА, СМОЛЯН, СОПОТ, БЛАГОЕВГРАД, СТАРА ЗАГОРА, БУРГАС, ДОБРИЧ, ПЛЕВЕН, РАЗГРАД , ХАСКОВО, КАРЛОВО и ТЪРГОВИЩЕ

СПОРТНИ ОРГАНИЗАЦИИ-ПАРТНЬОРИ:
ЕЗДОВИ КЛУБ „КОНКУР“, ГОЛФ КЛУБ „ЛАЙТХАУС“, КЛУБ ПО ВДИГАНЕ НАТЕЖЕСТИ – СМОЛЯН, КЛУБ ПО ВДИГАНЕ НАТЕЖЕСТИ – ДОБРИЧ, КЛУБ ПО БАДМИНТОН – СТАРА ЗАГОРА, ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ –ХАСКОВО, УЧЕНИЧЕСКА СПОРТНА ШКОЛА – ПЛЕВЕН

БЪЛГАРСКА ГОЛФ АСОЦИАЦИЯ, БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО КОНЕН СПОРТ, БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ТЕНИС НА МАСА, БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ БАДМИНТОН, БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ДЖУДО, БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ, БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ПЛУВАНЕ, БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА,
БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ФИЗКУЛТУРА И СПОРТ

УНИВЕРСИТЕТИ ПАРТНЬОРИ:
НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ“
СУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
ВЕЛИКОТЪРНОСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИ“

КОРПОРАТИВНИ ПАРТНЬОРИ:
ХРАНИ ЖИКА, ЛАЙТХАУС ГОЛФ ЕНД СПА ХОТЕЛ , КОННА БАЗА „НИЕСА“, ТУРСКИ АВИОЛИНИИ, ФИТНЕСИ „АТЛЕТИК“, КРАСИКО СПОРТ, АГРОМАХ, , НАЦИОНАЛНА СПОРТНА БАЗА, ДОМОСТРОЕНЕ, ПИЛЕТИ „ОРФЕУС“, АГРОСТРОЙИНВЕСТ, ДЗЗД АБ АСФАЛТ И БЕТОН, ВИЗЬОР, МЛЕЧНА ПРОМИШЛЕНОСТ ХАСКОВО, ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ – ХАСКОВО, АКВА, SAP LABS, HMH БЪЛГАРИЯ, COLORITTE.COM, ТРАВАЛ ПАЛ, СПОФ ЧИТАЛИЩА, STUDIO 1+1, НИРА КОМЮНИКЕЙШЪН, ЕЛОН ДИЗАЙН, КАРИЕРА С КАУЗА, РЕ-АКТ, JCDECAUX, БУЛТОП, АМЕКСИ, КАРОЛ ИНВЕСТМЕНТ, ИМИДЖИС, АКТИВ ПРОДЖЕКТ, МЕТРОПОЛИТЕН, БИОГЕЙМ, АПТЕКИ ГАЛЕН, ПЪТИЩА ПЛОВДИВ, ПРЕСКЛУБ БЪЛГАРИЯ, SREDA.NET

Източник:

Деница Давидкова

Communications Manager

Special Olympics Bulgaria

Вашето мение е важно за нас.
[Total: 0 Average: 0]