Временни ограничения на движението за регата „Тол шипс“ Обща програма 29.09-04.10.2016

Ще бъдат въведени временни ограничения на движението за провеждане на SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2016.

От 27 септември (вторник) до 4 октомври – няма да работи платеният паркинг в зоната на Морска гара – Варна.

От 30 септември (петък) до 4 октомври – ще бъде ограничено движението на превозни средства по ул. „Вълноломна“ (от плувен комплекс „Приморски“ до Морска гара – Варна).
Обща програма – SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2016
29 септември /четвъртък/

10.00ч.- 22.00 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

15.00ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности “Fun City+” – сцена на Пристанище Варна

30 септември /петък/

10.00ч. – 20.00 ч. Регистрация регата „Ветрила“ – яхт клуб „Бавария Яхтс“

10.00 – 22.00 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

12.00ч. Старт на първа гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“

15:00ч. „Pro-Am Race“ – Гонки пред Морска градина Варна

15.00ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности “Fun City+” – сцена на Пристанище Варна

18.30ч. – 19.00 ч. Парад „Втори Младежки черноморски игри“ от Община Варна до плувен комплекс „Приморски“

19.00 ч. Откриване на „Втори Младежки Черноморски игри“ –плувен комплекс „Приморски“

1 октомври /събота/

09.00ч. – 12.00 ч. Посрещане на корабите във Варненския залив

09.30ч. Шкиперска конференция регата „Ветрила“ – Пътнически Терминал Варна

10.00ч. – 22.00 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч. – 20.00ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

10.30ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности „Fun City +“ – Пристанище Варна

11.00ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ – килови яхти

11.00ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

12.00ч. Краен срок за пристигане на корабите участници в регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta”

12.00ч. – 18.00ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

13.00ч. – 13.30 ч. Церемония по откриване на регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – сцена на Пристанище Варна

14.00ч. – 17.00ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол 3х3, дърпане на въже, гребане ЯЛ 6 – Южен плаж, Морска гара

19.30ч. Официална вечеря за капитаните

19.30ч. Концерт на супер група „Легендите“ със специалното участие на Тони Димитрова – сцена на Пристанище Варна

02 октомври /неделя/

10.00ч. – 14.00ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол, ветроходна гонка с клас „Оптимист“, гмуркане, плуване и др. – Южен плаж, Морска гара

10.00ч. – 12.30ч. Културно-музикална програма -сцена на Пристанище Варна

10.00ч. – 12.30ч. Културно-музикална програма- сцена на входа на „Морска градина“

10:00ч. – 22:00 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч. – 20.00ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

10.30ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма и активности „Fun City +“ – Пристанище Варна

11.00ч. – 18.00 ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ – килови яхти

12.00ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

15.30ч. – 17.30ч. Културно-музикална програма – сцена на входа на „Морска градина“

16.00ч. – 16.30 ч. Награждаване на победителите в регата „Бриз Есен Тол Шипс“ -сцена на Пристанище Варна

16.45ч. Парад на екипажите – начало Пристанище Варна – ул. ”Преслав”-

бул. ”Княз Борис I” – бул. ”Сливница” – вход на „Морска градина“

18.00ч. – Награждаване на победителите от ветроходните гонки регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – сцена на входа на Морската градина

19.30ч. – Концерт „Бохемска рапсодия” – със специалното участие на Звездомир Керемидчиев – Звезди – сцена на Пристанище Варна

20.00ч. – Парти на екипажите

3 октомври /понеделник/

10.00ч. – 14.00ч. Културна програма за екипажите по избор: Посещение на Побити камъни, Регионален исторически музей

10.00ч.-12.30ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

10.00ч. Старт на гонките регата „Ветрила“

10.00ч. – 22.00 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч. – 20.00ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

12.00ч. – 15.00 ч. Посещение на Офицерския състав в резиденция „Евксиноград“

15.30ч. –17.00 ч. – Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

16.00ч. -17.00 ч. Техническа конференция регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – Юнашки салон

17.00ч. 17.30 ч. Награждаване и закриване на регата „Ветрила“ – килови яхти

18.00ч. 18.30 ч. Теглене на томбола с награди на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“

19.30ч. – Концерт на Група „Кикимора“, Николо Коцев и Дуги Уайт – сцена на Пристанище Варна

19.30ч. – Културна програма за екипажите: „Аладжа манастир“ – Светлинно шоу

21.30 ч. – Празнична Заря

4 октомври /вторник/

10.00ч. – 12.00ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

11.00ч. – Начало на снемане на корабите

11.00ч. – Съпътстващи парада на ветрилата килови яхти, ЯЛ6, клас „Оптимист” и др.

13.00ч. – Парад на ветрилата във Варненския залив

Източник:
А. Тодоров,
Връзки с обществеността и протокол

„Пристанище Варна“ ЕАД

Вашето мение е важно за нас.
[Total: 0 Average: 0]